Jste zde

Příroda

Na Slapech se v dešti líhli pulci

Na náš včerejší článek o Slapském jezeru v dešti jsme obdrželi výzvu významného slapského jachtaře Zdeňka Lucie Malého, abychom si svá tajemství nenechávali pro sebe a urychleně se o ně podělili s ostatními. Včera jsem totiž napsali, že Slapské jezero v dešti bylo prázdné, ztichlé a nedělo se tam zdánlivě vůbec nic. Ve skutečnosti se tam ovšem odehrávalo spousta příběhů, které jsme viděli a slyšeli. Na výzvu Zdeňka Lucie Malého reagujeme a publikujeme fotografii, kterou jsme získali včera právě na Slapském jezeře. Podařilo se nám vyfotografovat, jak se ve včerejším dešti líhnou pulci. Fotografii lze kliknutím zvětšit.

Rubrika: 

Kuky, kuky, tady jsou podběl a plicník

To takhle jde člověk na jarní procházku, když v tom na něho kuky kuky vykouknou žlutá očka z trávy.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer