Jste zde

Vodní cesta

vše co souvisí s vodní cestou na Vltavě

Znovu k registrací lodí jako nemovitostí: Státní plavební správa nemůže porušovat Ústavu

Od ledna tohoto roku bude Státní plavební správa zapisovat lodě při změně jejich vlastníka do rejstříku plavidel jako nemovitosti. Změna přístupu se týká mimo jiné i tisíců majitelů sportovních a rekreačních plavidel na českých přehradách a řekách. Státní plavební správa (SPS) změnu odvozuje od ustanovení Nového občanského zákoníku a od „nového pojetí veřejného seznamu“. Podle takového výkladu by se ovšem jako nemovitost měla registrovat také například jízdní kola, která jsou registrována ve veřejném registru kol. O nových podmínkách žádosti do rejstříku plavidel jsme psali zde. Kuriózní záležitostí se zabývá portál o právu Česká justice, která k tomu přináší stanoviska známých právníků včetně spolutvůrce Nového občanského zákoníku JUDr. Františka Korbela. Čtěte dál.


 

Rubrika: 

Státní plavební správa se změnila na plavební úřad s fotogalerií

Přesměrován na "plavení úřad" je každý, kdo potřebuje vyhledat na Státní plavební správě informace k vodní cestě, plavebním dokladům nebo v lodním rejstříku a použije letitou adresu Státní plavební správy  www.spspraha.cz. Nový web pod názvem "plavební úřad" změnil vzhled, obsah zůstal zachován stejně jako pobočky v Přerově, Praze a v Děčíně. Přibyla ovšem fotogalerie a fotografie z Labe, Vltavy a z Lipna, přičemž jako jeden z autorů fotografií je uveden bývalý ředitel Státní plavební správy Luděk Cidlina spolu s PR a fotografickou agenturou.

Rubrika: 

Jachtaři a motoráři: komora Štěchovice, převoz přes Slapy i Orlík obnoveny

Až dnes odpoledne vydal plavební úřad Státní plavební správa Praha vyhlášku o obnovení plavby skrz Štěchovickou komoru, o znovuobnovení převozu lodí přes přehradu Slapy a přes Orlík. Bohužel plavba zůstává zastavena nadále v Modřanech. Informace o obnovení vodní cesty zde.

Rubrika: 

Konečně zpráva: plavba na Slapském jezeře obnovena!

Státní plavební zpráva dnešním dnem obnovuje plavbu na Slapském jezeře! Informaci SPS Praha vydala před chvílí zde. Úřad pro dozor nad plavbou upozorňuje vůdce plavidel, že v plavební dráze stále po povodni plavou předměty a některé bojky vyznačující plabení dráhu nemusí být přesně na svém místě. Vůdci proto mají zachovat při plavbě obezřetnost.


 

Rubrika: 

Plavba a jachtaři Slapy: sezóna končí 8. září, jezero bude odpuštěno

Už 8. září 2013 skončí letos pro mnoho jachtařů a vodních motorářů plavební sezóna. V tento den bude převoz přes Slapskou přehradu zastaven. Do 14. září bude pak Slapské jezero odpouštěno, po tomto datu už nebudou garantovány plavební hloubky. Důvodem je oprava vývaru přehrady Kamýk, sdělil nám dispečink Povodí Vltavy

Rubrika: 

Jachtaři a motoráři: Nová plavební vyhláška o proplavování komorami!

Novou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře dochází k pozitivní změně: Nově je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. Platí od 1. května 2013.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer