Jste zde

Státní plavební správa

ČT: Od pátku je na Slapském jezeře zátah na opilce, pytláky a kotvení

Od pátku se na Slapském jezeře koná zátah na opilé kapitány lodí, pytlačící rybáře a lodě kotvící v rozporu s vyhláškou. Informace o bordelu na Slapském jezeře už se donesla i k Policii, Státní plavební správě a Rybářské stráži. Na Slapech začali testovat vůdce lodí na alkohol. V reportáži ČT zazněla také informace ke smrti na jezeře minulý pátek: všichni byli opilí.

Rubrika: 

Registr plavidel se rozdělí na dva, malá plavidla budou neveřejná

Malá plavidla budou nově vedena ve zvláštním registru. Tisíce majitelů malých rekreačních či závodních plachetnic, motorových lodí nebo gumáků už nebudou každým veřejně dohledatelní a jejich lodě nadále nebudou registrovány v rejstříku plavidel jako nemovitosti. Novela zákona 114/95 vnitrozemské plavbě rozděluje plavební rejstřík na dva. Evidence tzv. malých plavidel bude neveřejná. Slapyreport horkou zprávu přebírá z portálu Česká justice, pro který novinku zjistil! Celý článek je zde.

Rubrika: 

Oznámení - jobovka: registrace plavidel nově. Složitě a dlouze. Děkujeme.

Rubrika: 

Výstava lodí v Praze straší svobodou a luxusem


Je to nějaká zákonitost, hovoří-li se České republice o lodích, začnou mnozí užívat výrazy jako luxus, luxusní jachty. Přestože loď je v první řadě dopravní prostředek a místo pro život, v Čechách a v Řecku jakoby to neplatilo. V Čechách se znovu a znovu slogany připomíná "topolánkovský jachting", zatímco v Řecku, kolébce lodí, chtějí v rámci výběru daní rovnou jako luxus zdanit lodě a děti. Čerstvou připomínku nedosažitelného zbohatlického "luxusu" v Čechách nalezneme na webu dnes zahájené výstavy Boatexpo na pražském Výstavišti. Koná se totiž pod heslem "Zažijte pocit svobody a luxusu". Slapyreport se nenechal vyděsit k smrti a na výstavu se vydá.

Rubrika: 

Státní plavební správa se změnila na plavební úřad s fotogalerií

Přesměrován na "plavení úřad" je každý, kdo potřebuje vyhledat na Státní plavební správě informace k vodní cestě, plavebním dokladům nebo v lodním rejstříku a použije letitou adresu Státní plavební správy  www.spspraha.cz. Nový web pod názvem "plavební úřad" změnil vzhled, obsah zůstal zachován stejně jako pobočky v Přerově, Praze a v Děčíně. Přibyla ovšem fotogalerie a fotografie z Labe, Vltavy a z Lipna, přičemž jako jeden z autorů fotografií je uveden bývalý ředitel Státní plavební správy Luděk Cidlina spolu s PR a fotografickou agenturou.

Rubrika: 

Jachtaři a motoráři: Nová plavební vyhláška o proplavování komorami!

Novou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře dochází k pozitivní změně: Nově je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. Platí od 1. května 2013.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer