Jste zde

Davle

Silnice hrůzy II/102 na Slapy bude částečně uzavřena až do listopadu. Čekejme kolony.

Také letos zůstane silnice II/102  ze Zbraslavi na Slapy silnicí hrůzy. Sanace skal bude podle plánu pokračovat na dvou místech: na silnici u osady Strnady a mezi Davlí a Štěchovicemi. Uzavírky už začaly, provoz je řízen semafory. Co to znamená? Kolony až do Prahy. Tak jako na našem snímku, který ilustruje, jak vypadá silnice na Slapy v létě.

Rubrika: 

Slapy: Policie koná v případu ukradených lodních motorů, přinášíme jejich fotografie

Kriminalisté nevzdávají případ ukradených lodních motorů v oci Slapy, kdy v únoru zloději udělali ránu za 1,8 milionu korun. Případ vyvolal skutečné pobouření, protože zloději ukradli motory ze zajištěného areálu Jacht servis Vebr, kde slapští majitelé lodí svá plavidla a motory zimují. Fotografie ve Slapech ukradených motorů naleznete zde. K další ráně došlo v Davli, kde mimo jiné ukradli skútr z titulní fotografie.

Rubrika: 

Slapyreport hlásí po vzoru České televize místa, kde čekají benga

Přestože Slapyreport považuje za pokleslost hlášení České televize, kde na řidiče po cestě na jejich zahraniční dovolenou číhají benga, rozhodl se po vzoru ze zákona občany placené televize také takový seznam vytvořit. Přinášíme proto seznam míst, kde stává dopravní policie na cestě na domácí dovolenou na Slapy. Našim stálým čtenářům i policistům se rovnou omlouváme. 

Rubrika: 

Mimořádná událost. Ještě je čas vyrazit do Davle.

Dnes se na Vltavě v Davli konají rychlostní závody sportovních motorových lodí. Dobrá příležitost podívat se, setkat se s lidmi, prostě vypadnout a přijít na normální myšlenky. Pořadatelem a propagátorem jsou je Davle Marina a Český svaz vodního motorismu.

Rychlostní závody sportovních lodí se nazývají "Davelská jitrnice", rychlíky mají trať od Starého Davelského mostu 1 km po proudu, tedy od Davelského mostu směrem k Vranému. V době rozjížděk bude uzavřená plavba celkem čtyřikrát v úseku říční kilometry 78 – 77, jak vyplývá z opatření obecné povahy Státní plavební správy.

Rubrika: 

Poslední radostné vánoční trhy v Davli. Další budou nelegální.

Na rozdíl od Prahy, kde pod názvem drzým názvem České vánoce prodávají cizinci na trzích drahý brak suď Bůh jakého původu, byl letošní vánoční trh v Davli opět český a hezký. Ve Vltavance na dvoře se konal podruhé a my jsme tam samozřejmě byli. Viděli jsme tak odcházející dobu a staré dobré časy, ve kterých spolu lidé mluvili a obchod uzavírali dobrovolně, s radostí, z ruky do ruky a s upřímným přáním hezkých Vánoc. Příště bude takové chování možné pouze pod dozorem vlády, kterou si někteří lidé zvolili.

Davle je od neděle Vorařská obec a záhada je vyřešena

Titul Vorařská obec převzal v neděli 29. června 2014 městys Davle. K udělení titulu od prezidenta evropské asociace vorařů a vysvěcení praporu došlo v neděli v poledne. To byl pravý důvod účasti kardinála Dominika Duky na slavnosti na ostrově sv. Kiliána, který na ostrově uprostřed Vltavy dopoledne celebroval mši svatou. Také záhada, jak se mons. Dominik Duka na ostrov dostal, je odhalena.

Rubrika: 

V sobotu a v neděli: Dominik Duka v Davli a ve Slapech pouť

Není to v kardinálově programu ani v kalendáři, ta akce jakoby vlastně ani neexistovala. Slapyreport nakonec ovšem vždy vše odhalí. Směr Slapy zvolila další mimořádná osobnost. V Davli přímo na Ostrově (sv. Kiliána) bude v neděli od 10,00 celebrovat mši svatou sám kardiál Dominik Duka, zatímco po celý den se bude odehrávat na tomto starobylém místě po celý den pouť. Doprovodný program: Sv. Kilián, kostel a okolí, stojí na velmi stručné ohlášce štěchovické farnosti, kam se ne všichni dívají. To jen abyste se nedivili, až pojedete v neděli dopoledne po silnici 102 na Slapy. 

Rubrika: 

V Davli u hřbitova vzniká P Í Ě


Na konci Davle u silnice 102 vedoucí ke Slapskému jezeru, vedle hřbitova, tam, co je vždycky přes sezónu otevřen stánek se zeleninou, se staví P Í É. Působit to může záhadně, ale na stavbě už je to několik měsíců napsané. Co na místě ve skutečnosti bude, jsme neuhádli a oč nakonec jde, bylo překvapení.

Rubrika: 

Nehoda za Davlí směrem na Štěchovice!

Rubrika: 

Stránky

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer