Jste zde

Informace

informační zpravodajství

Slapyreport doporučuje: Zajímavá, užitečná a pěkně výpravná výstava karavanů a lodí v PVA Letňany. Končí v neděli 12. března

Tentokrát Slapyreport nemůže říci ani napsat jediné špatné slovo. Výstava For Caravan a For Boat  v Letňanech letos nemá chybu. Vystavovatelé nechávají diváky doslova osahat novinky a úžasný technický pokrok. Karavany i obytné vozy jsou přístupné včetně těch nejluxusnějších. Prezentace lodí je na úrovni. Exponáty lidem cenově přístupné i ty pro bohaté jsou předváděny s vlídností, vkusem a velkou otevřeností, ať jste táta se třemi dětmi nebo postarší dobře oblečený gentleman. Slapyreport doporučuje: Zajděte.

Rubrika: 

Kvalita vody ke koupání na Slapech je stále excelentní, nikoli tak v Orlíku

Kvalita vody ke koupání je i po dalším meření hygieniků v celém Slapském jezeře stále excelentní. Pro nadcházející horké letní dny doporučuje Slapyreport zajet k vodě spíš dál od Prahy. Ale pozor! Nepokračovat na Orlík. Tam už je nyní kvůli sinicím voda ke koupání nevyhovující. Naopak na konci Slapského jezera před Kamýkem nad Vltavou jsou k nlezení místa jako na úvodní fotografii.

Rubrika: 

Kvalita vody ve Slapském jezeře je excelentní, je ale studená.

Nová Rabyně, Ždáň, Měřín, Stará Živohošť, Nová Živohošť, Županovice. Tam všude je excelentní voda ke koupání. Vyplývá to z měření Krajské středočeské hygienické stanice. My dodáváme, že voda ve Slapském jezeře je stále na pocit studená, i když podle měření teploty by měla mít až dvacet stupňů. Voda jako kafe není.

Rubrika: 

Povodně: Zbraslav vyhlásila I. stupeň

Vzhledem k přísnějším limitům průtoků pro MČ Praha-Zbraslav, vyhlašuji I. stupeň povodňové aktivity - bdělost. Z důvodu toho, že v Malé Chuchli Vltava dosáhla průtoku 340 m3/s. Dle nyní dostupných informací by voda měla odpoledne kulminovat na max. 450 m3/s, kdy by teprve došlo k vyhlášení I. SPA pro celé území Prahy. Povodňové orgány aktivovaly svoji činnost. Budu vás dále informovat. A. Háněl, starosta, předseda povodňové komise, uvádí se na webu Zbraslavi.

Rubrika: 

Výstava lodí v Praze straší svobodou a luxusem


Je to nějaká zákonitost, hovoří-li se České republice o lodích, začnou mnozí užívat výrazy jako luxus, luxusní jachty. Přestože loď je v první řadě dopravní prostředek a místo pro život, v Čechách a v Řecku jakoby to neplatilo. V Čechách se znovu a znovu slogany připomíná "topolánkovský jachting", zatímco v Řecku, kolébce lodí, chtějí v rámci výběru daní rovnou jako luxus zdanit lodě a děti. Čerstvou připomínku nedosažitelného zbohatlického "luxusu" v Čechách nalezneme na webu dnes zahájené výstavy Boatexpo na pražském Výstavišti. Koná se totiž pod heslem "Zažijte pocit svobody a luxusu". Slapyreport se nenechal vyděsit k smrti a na výstavu se vydá.

Rubrika: 

MODERNÍ RYBÁŘ na pražském Výstavišti: premiéry, vychytávky a slevy

 Od zítřka 21. listopadu do neděle 24.listopadu  2013 se na pražském Výstavišti uskuteční trojvýstava pro jachtaře, rybáře a milovníky terénních vozů. Z pozvánky, kterou jsme obdrželi, vybíráme pár údajů pro rybáře. Protože těch se vyskytuje na březích Slapského jezera nejvíce na rozdíl od terénních vozů, které v tuto chvíli na Slapech nahrazují ponejvíce divoká prasata.

Rubrika: 

Ještě stihnete: dnes rybí hody v Dobříši na zámku

Grilování ryb, ukázky rybolovných technik, prodej, výstava, hudba, to vše lze ještě dnes stihnout na zámku Dobříš. Rybí hody s bohatým programem se konají od 11,00 hodin do 17,00 hodin. Plakát s programem zde. Rybářská škola Vodňany, Štičí líheň Tábor nebo Blatenská ryba, ti všichni tam budou.

Rubrika: 

Počasí Slapy - teplota na Slapech vystoupila nad 34 stupně!

Teplota na Slapech dnes v 16,30 hodin přesáhla 34 stupně. Více informací a podrobností o dnešním počasí na Slapech je zde.

Rubrika: 

Slapy koupání, kvalita vody je v pořádku a bez sinic

Rubrika: 

Stránky

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer