Jste zde

Co se děje u Třebenic

Už od 28. února je uzavřena silnice směrem na Slapskou přehradu obcí Slapy a Třebenicemi.

Nám se dnes podařilo proniknout přes zátarasy a zjistit, co se na silnici stalo. Před čtyřmi dny se uvolnil a sesul ze stráně nad silnicí před Třebenicemi kámen - podle svědků o váze  jedna tuna. Důvodem je jarní tání a na této silnici se to děje rok co rok.

Přestože dnes, v neděli 3. března, jak jsme se na vlastní oči přesvědčili, zde není žádná známka o sesuvu a  silnice je plně průjezdná, zátarasy jsou dále umístěny za obcí Slapy. Obyvatelé Třebenic jakožto i lidé z pravého břehu Slapského jezera jsou nuceni do práce i domů používat neuvěřitelně dlouhou objížďku přes Hradišťko a nebo jít ze Slap 5 kilometrů pěšky do Třebenic.

Na webu pražské integrované dopravy visí upozornění, že situace bude trvat měsíc. Na silnici dnes nikdo nepracoval a kromě pár kamenů v příkopu se zde vůbec nic nedělo, co by mělo být důvodem uzávěry po celý měsíc!

Co na to starostové obcí? Co na to místní lidé? Lidé jsou pobouřeni a stanovisko starostů zjišťujeme.

Zůstaňte na příjmu!

Irevalova, foto Petr StříbrnýRubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer