Jste zde

Zdeněk Ozzy Hofman: dexempo multo šumoplex

 

Proč dříve rybáři místo chytání ve skutečnosti plašili ryby. Nejvzácnější naviják je ten, který nefunguje. Proč se říkalo "chytat na kanárka". Neyhazujte staré rybářské náčiní, může být vzácné. A vychutnejte vyprávění kultovní postavy Zdeňka Ozzyho Hofmana. To je výsledek nerybářského rozhovoru Slapyreportu z rybářské akce.

Záhadná expozice s názvem DEXEMPO se stala o víkendu jednou z největších atrakcí Moderního rybáře 2013 na pražském Výstavišti. Vlevo staré navijáky a pruty, vpravo knihy a uprostřed muž s vizáží Ozzyho Osbourna, civilním jménem Zdeněk Hofman. Zdeněk Ozzy Hofman je kultovní postava rybářů, od 80. let autor stovek vtipů a spisovatel cestovatelské a rybářské literatury s cennými radami, například, jak na štiku. Na naši otázku, proč expozici pojmenoval DEXEMPO, nám odpověděl, že když hledal název, vzpomněl si na kouzelné slovo "dexempo" z filmu Dívka na koštěti. Jak tedy na štiku? Dexempo multo šumoplex!

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer