Jste zde

Žáby na přání a zneklidňující věc pro rybáře


Naše poznámka o žábách vyvolala otázky, jaké že jsme na Slapech v zálivu viděli žáby. Dnes ráno jsme je viděli už i na otevřeném jezeře na Ždáni. Na přání jsme proto žábu vyfotografovali i natočili.


Myslíme si, že jde o ropuchu obecnou, která v této době putuje k vodě, kde se rozmnoží. Za tři až čtyři týdny by se mohli líhnout první pulci.Na Ždáni jsme dnes ráno zažili též jednu zneklidňující věc. Velmi blízko na mělčině ležel mladý kapr. Nebylo zjevné, zda má na hřbetu zbytky bahna a listí nebo jde o plíseň nebo jinou rybí nemoc. Nechali jsme si proto poradit od rybářů z Prahy, kteří sem brzo po ránu přijeli chytat.


První rybář byl toho názoru, že ryba nehnutě leží u břehu proto, že po zimě vyplavala z hluboké chladné vody a teprve se zahřívá. Druhý rybář měl po prohlédnutí kusu jasno: jde o plíseň a takový kus by se měl odstranit, protože může být nebezpečný. Navíc nemusí být sám. Poté šel a rybu bez problémů chytil do ruky, což je varovný signál. Při bližším ohledání byl stav ryby horší, než na první pohled do vody. Ryba byla odstraněna. Takováto událost by se měla hlásit místnímu hospodáři. My se pokusíme zjistit jeho názor na věc.

Tags: 
Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer