Jste zde

Vzpoura pravého břehu Slapského jezera a Sázavy proti azylantům v Benešově!

Pravý břeh Slapského jezera a Sázava se bouří proti úmyslu umístit do Benešova cizince azylanty. Informace je stará pět dní a petici proti přistěhování cizinců už lze nalézt na více než 20 podpisových místech. Připojují se oblasti, jako jsou například Votice, Netvořice, Senohraby, Pyšely, Sázava, Týnec nad Sázavou, Votice a další místa. Ministerstvo vnitra chce v oblasti ubytovat až 150 cizinců. Na snímku z FB stránky deníku Jiskra-Benešov už občané podepisují.

Informace o záměrů ministerstva vnitra nastěhovat do bývalých kasáren v Benešově azylanty přinesl benešovský deník Jiskra Benešov. Podle deníku jen tuto neděli během tří hodin na masopustu podepsalo petici 800 lidí. Petici lze podepsat v restauraci Pyšelka v Čerčanech, nebo v podatelně městyse Netvořice a na dalších místech, jejichž seznam je zde. Informuje o tom dnes deník Jiskra-Benešov.

O úmyslu využít kasárna na Pražské ulici k ubytování cizinců – žadatelů o azyl v ČR se občané Benešova dozvěděli teprve 1. února 2016 na jednání zastupitelstva. „Na zasedání zastupitelstva Benešova v posledním projednávaném  bodu "Různé" si vzala slovo Ing. Jaroslava Jermanová a z jejich úst se dozvěděli všichni přítomní zastupitelé a občané města, velmi znepokojivou zprávu týkající se již probíhajícího záměru Ministerstva vnitra vybudovat integrační zařízení pro azylanty v objektu Pražských kasáren,“ napsal před pěti dny deník Jiskra Benešov.

Ministerstvo vnitra podle článku hledá  vhodný objekt, který by byl cca pro 100 až 150 lidí,  v dobrém technicko-stavebním stavu s možností okamžitého využití.

O připravovaném záměru nebylo nové vedení města vůbec informováno. „O tomto záměru jsme se dozvěděli minulý týden, od té doby děláme vše pro to, abychom tomu zabránili. Zastupitelé i široká veřejnost má právo o tak závažné informaci vědět, stejně jako se to dozvěděli občané Králíků, Na rozdíl od Benešova kde to vše probíhá v naprostém tichu a v klidu, tak v Králíkách, se to řeší vehementně a téměř revolučně, protože nechtějí, aby tam toto zařízení bylo,“ cituje autor článku starostu Benešova Hostka autor článku.

Irena Válová

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer