Jste zde

Vyfotografovali jsme znovu krávy. Jedna z nich je hvězda.

Jak vyplývá z úvodního snímku, dnes jsme opět fotografovali krávy. Na fotograii je kráva Hvězda, které jsme loni v červnu pořídili portrét nazvaný "Selfie s krávou". Selfie mělo dobré důvody: Hvězda byla březí a už brzy se měla otelit. Dnes jsme se dozvěděli pokračování tohoto příběhu.

Příběh o tom, proč, jak a kde  jsme fotografovali Selfie s krávou, si můžete zopakovat zde včetně našeho poučení. Právě dnes jsme se vrátili na místo činu, neodolali jsme a pořídili jsme další snímky s krávami. Tentokrát Hvězda nebyla venku v ohradě, ale doma v dřevěném chlívku. A vedle toho jejího se nachází další chlívek, úplně stejný a v něm je ustájená úplně stejná kráva jako je kráva Hvězda. Je to kopie krávy Hvězdy, jen má zatím menší rohy. 

Nebyl zde nikdo, koho bychom se zeptali, jak se věci mají, ale došlo nám, že tohle je pokračování příběhu Selfie s krávou z loňského června. Došlo nám, že tohle je telátko krávy Hvězdy. Na rozdíl od zkušené dospělé Hvězdy, mělo telátko zájem o naše oblečení, se kterým by bývalo rádo naložilo jako s něčím k snědku. Na rozdíl od krávy Hvězdy jsme od telátka také dostali hubičku. Jazyk mělo drsný, ale ohleduplný.

Dnes na svátek svatého Jiří jsme procestovali tři kraje kolem Slapského jezera. Za jeden den jsme zažili tři různá počasí. Například z temného mraku nad statkem, kde bydlí kráva Hvězda s telátkem, začalo po chvíli hustě sněžit, zatímco o dvacet minut později na Živohoštském mostě byla obloha modrá a jarní silné slunce pálilo jako v Palermu.

Příběh Hvězdy a jejího telátka budeme dále pečlivě sledovat. 

Irena Válová

Foto: Petr Stříbrný

Snímky zvětšíte kliknutím.

 

 

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer