Jste zde

Voda ve Slapském jezeře se dále lepší

Podle aktuální zprávy středočeského hygienika se voda ve Slapském jezeře den ode dne lepší. To můžeme potvrdit vlastní zkušeností, která je doslova totožná se zprávou zde. Voda je však stále zakalená a při určitém pohledu má hnědou barvu, jak je vidět na snímku, a viditelnost pod hladinu opravdu není větší než půl metru. Hladina Slapského jezera je držena vysoko a v této souvislosti někteří kladou otázku, proč se Slapy nezbaví nečistot na hladině přepadem přes hráz, protože bez radikálního odpuštění vody s fyzickými nečistotami bude trvat další dva roky, než nastane původní stav. Původní stav znamená modrou a průhlednou vodu prostou listí, klacků i odpadu opakovaně splavovaného ze břehů.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer