Jste zde

Viděli jsme krávy

Po cestě na Živohoštský most, na louce u obce Křeničná, tam u té křižovatky, kde se na most jede doleva, jsme viděli krávy. Stádo krásných krav leželo v trávě, pak se pomalu  posunovalo po louce, spolu s telaty a koňmi vytvářela zvířata skupiny. Nikde kolem ani živáčka, do poledního ticha doléhalo jen cvrkání cvrčků z mezí. Co jsme si o tom pomysleli?

Nepomysleli jsme si o tom vůbec nic. Byla to chvíle, ke které nás nikdo nenutil zaujímat postoj, otevřít se, sdílet ji nebo dělat další nenormální věci Tam na té pastvě u ležících krav nám žádný politik nevyhrožoval, co s námi provede  pro naše dobro, jak to nyní politici činí každý den. Žádný novinář nevyzýval k veřejným divadelním procesům se sabotážníky, zaprodanci a zkrachovanci, jak to nyní někteří činí. Nikdo nám nepsal, že budeme viset za svůj názor, nikdo tam nevykřikoval, žádný ctihodný občan ba ani soudruh se tam nerozčloval.

Tak jsme tam tiše stáli a mlčky zírali na krávy a krávy zírali na nás. Nikdo po nás žádné stanovisko nechtěl, a proto nehrozilo nebezpečí, že ztratíme přátele a budeme zklamáni, tak jak už mnohokrát. Mlčky jsme se dívali a uzavřeli se do sebe. Tam na louce u těch krav jsme se ocitli v roce 1984 a pomalu se blížíme k roku 1972.

ire

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer