Jste zde

Stop prasatům v sobotu! Bude se střílet, nechoďte na Slapech do lesa

Prasata u pošty, na náměstí i mezi domy ve dne v noci, tak popisuje starosta Mníšku pod Brdy ing. Petr Digrin dlouhodobou situaci s divočáky. Prasata už byla také u lékaře a ve škole, dodáváme podle našich informací ze Slap. O pancéřovaných prasatech na Slapech jsme informovali na začátku roku zde. V sobotu 30. listopadu a 14. prosince se proto uskuteční celooblastní naháňka černé zvěře. Účastní se jí 15 mysliveckých sdružení od Mníšku po Měchenice, k Vltavě až na Dobříš. Nechoďte proto do lesů!


Kromě žádosti k obyvatelům a návštěvníkům oblasti, aby oba dny nechodili do lesů, obsahuje oznámení ing. Digrina zajímavý popis vývoje situace s prasaty kolem Vltavy. Město Mnížek pod Brdy se snaží řešit situaci od roku 2010, avšak jeho kompetence jsou prý malé až žádné, píše starosta. Kvůli petici a neúnosné situaci se nyní v listopadu uskutečnilo jednání honebních společností od Zbraslavi až po Dobříš. Výsledkem je oblastní akce na prasata o tomto víkendu a o víkendu 14. prosince 2013.


Celá stať od pana starosty k přečtení je zde. Starosta ing. Digrin dále navrhuje vlastní opatření deo budoucnosti: "Hlavní návrh na řešení zahrnuje: oplocení alespoň části honebních pozemků, lov bachyň, odchytová zařízení, určená převážně pro nehonební pozemky, povolenky k odstřelu černé zvěře, koordinované oblastní naháňky, úprava osevu polností, změna zákona, " uvádí starosta Mníšku pod Brdy.


My se obáváme, že v situaci, kdy kompetence obcí jsou malé až žádné, stát je v rozpadu a o osevu polností rozhoduje jiná vrchnost, než česká, zůstane jen u návrhu. Lidé spolu se starosty si však opět pomohou sami, protože s místními problémy nikdy nikomu žádná vrchnost v Bruseli ani v Praze nepomohla.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer