Jste zde

Smrt na Slapském jezeře:TV Nova potvrzuje informace Slapyreportu

V případu  děsivé smrti v kajutě převráceného trupu odstrojené plachetnice v Županovicích nakonec odvedla vynikající práci TV Nova. Televize vyšla z originální zprávy Slapyreportu, kterou ocitovala včetně informací od našeho zpravodaje ze Županovic. Zprávu poté ověřila u policejního mluvčího Jakuba Vinčálka, který pro TV Nova potvrdil, že ke smrti člověka na Slapském jezeře opravdu došlo v "plachetnici upravené na motorový člun".

"Tak nebyla to plachetnice jako taková, byla to plachetnice předělaná, bez stěžně a kýlu, s motorem. Probíhala tam oslava narozenin a alkohol. Nastalo předvádění na vodě, což na Slapech v poslední době není nic neobvyklého. Převrhlo se to a zůstali jeden v kajutě a jeden pod lodí. Utopil se ten v kajutě,“ řekl zdroj - cituje TV Nova našeho zpravodaje ze Županovic a pokračuje:

TN.cz to potvrdil i policejní mluvčí Jakub Vinčálek. "Skutečně se jednalo o plachetnici, která byla upravená na motorový člun. Motor měla do výkonu 5 kW, takže nepodléhala registraci. Loď se ještě bude znalecky posuzovat," řekl policejní mluvčí Vinčálek.

TV Nova k tomu dále uvádí: "Podobná úprava lodě - tedy demontáž kýlu, který má loď ve vodě stabilizovat - je podle jachtařů absurdní a především nebezpečná. Tím spíše, že šlo původně o plachetnici s typickým oblým trupem, který se bez zátěže ve vodě snadno obrátí dnem vzhůru. Zejména při použití motoru a neobratných manévrech." Z tohoto komentáře vyplývá, že šlo nikoli o šarpii, ale opůvodně kýlovou jolu.

Celá informace TV Nova je zde.

K podivné události došlo večer v pátek 10. července 2015, přičemž informace o průběhu i o lodi se od začátku rozcházely. Jakou roli sehrál ve smrti na Slapském jezeře alkohol, zatím stále není jasné.

-ire-

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer