Jste zde

Slapy a jahody! Ve Zrůbku začal samosběr.

Jahody právě uzrávají a u Slapského jezera začal samosběr. Díky slunečným dnům v minulém týdnu se nakonec sklizeň začala odehrávat včas. V zahradnictví s jahodovým polem u silnice mezi Zrůbkem a Hrachovem jsme potkali sběrače s plnými koši uzrálých jahod a sami jsme nakonec nasbírali šest kilogramů krásných zralých a velkých jahod. Cena je 60 Kč za kilo. Doporučujeme.

Slapské jezero má svůj začátek, a proto má rovněž i konec. My jsme tentokrát navštívili konec jezera, když jsme přejeli přes hráz v Kamýku nad Vltavou a vydali se přes Hrachov do Zrůbku. Nebo jinak. Přes cholínský most na Zvírotice a odtud do Zrůbku. Nebo ještě jinak. Po strakonické, exit Příbram a potom doleva směr Sedlčany a rovnou do Zrůbku. 

Na křižovatce u hotelu Zrůbek se odbočí směrem na Hrachov a asi po dvou stech metrech se po levé straně silnice objeví nápis JAHODY a ZELENINA. Tam to je. Po pár krocích se za plotem odhalí zeleninový a jahodový ráj. Nenechte se zmást nápisem "samosběr od 19. června". Samosběr už začal, jak dokládají snímky, které jsme pořídili přímo na místě. Je to tím, že původně plánovaný termín pátek 19. června se urychlil díky tropickým dnům a jahody rychle dozrávají. 

Jahody, kterých jsme za tři čtvtě hodiny sesbírali šest kilo, jsou zralé, sladké, krásně červené a velké. Čerstvé jahody sesbírané ve Zrůbku jsou na naší fotografii výstavní kusy. Klikněte si na fotku, zvětšíte si je a uvidíte sami.

-ire.

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer