Jste zde

Slapy doprava: nebuďte překvapeni, ve Štěchovickém kopci se jede 50

Nebuďte překvapeni, ve Štěchovickém kopci je umístěna značka s omezením rychlosti na 50 km, platí pro tři čtvrtiny kopce. Ve Štěchovickém kopci na silnici 102 ze Štěchovic do Slap (na Živohošť) stále doznívají důsledky víkendových bouřek. Průtrž s přívalovým deštěm viditelně spláchla stráně podél silnice a hnala vše, co jí stálo v cestě před sebou a na vozovku: kamení, hlínu, klády stromů. Z kopce stále vytéká proud vody přes silnici.


Značka s omezením rychlosti na 50 km je umístěna ve směru ze Slap na Prahu asi 200 m pod horizontem kopce. Ve směru ze Štěchovic na Slapy je přenosná značka umístěna ještě ve Štěchovicích, což může být pro některé řidiče matoucí. Rychlost 50 platí směrem nahoru téměř na celém kopci. Včera u značky stál policejní vůz.


O síle víkendové bouřky provázené vichřicí svědčí zdecimované stromy v aleji podél silnice ze Slap do Buše. Rozlomené celé kmeny, upadané větve, polámané koruny mají téměř všechny stromy při výjezdu ze Slap na Buš, viz naše fotografie ze včerejšího večera Popadané a polámané stromy jsou uklizené a silnice 102 je průjezdná.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer