Jste zde

Slapští démoni v akci

"V neděli ráno jsme vysvobodili loď z ledu o síle 1 cm a užili si větrný den, kdy poryvy dosahovaly až 13,5 m/s."

Protože Slapské jezero je stále odpuštěné a zálivy zamrzlé, vydali se slapští jachtaři na nejbližší sjízdnou vodu na Vltavu do Prahy. Akce JaRní Svezení Na Vltavě pořádaná především pro lodě značky RS se za Jachetní klub Královská (JKK) zúčastnili borci Roman Fišer s Ondrou Bustou na lodi Pippi - RS K6. 

"V neděli ráno jsme vysvobodili loď z ledu o síle 1 cm a užili si větrný den, kdy poryvy dosahovaly až 13,5 m/s. Pippi se ukázala, jako jednoznačně nejrychlejší loď závodu, přesto, že nakonec obsadila 2. místo v kategorii Ostatní po přepočtu handicapu - za SeaScape 18. Nutno dodat, že výkon posádky zahrnoval kromě hmotné škody a škody na zdraví prakticky všechny chyby, které si lze představit :-)," popisuje Roman Fišer a přidává komentář: 

"Adrenalin byl už samotný začátek závodu, kdy nám pořadatelé sdělili, že nemůžeme být do závodu připuštěni, protože klub nezaplatil licence za rok 2012. To samozřejmě nebyla pravda - po telefonátu s panem Souškem z Českého svazu jachtingu se zjistilo, že licence jsou zaplacené - klub pouze neodevzdal formulář F20 - rodná čísla všech členů klubu. Na formulář je sice oficiálně čas do konce března, ale úřední byrokratický šiml byl neoblomný. Nakonec Zdeněk Malý přes noc formulář vyplnil a naše účast byla ČSJ vzata na milost. Sláva jachtingu, sláva ČSJ. Pořadatelé zaslouží dík a velkou pochvalu - za nápad i jeho provedení."

Akce se konala o víkendu 16. - 17. března, kdy teploty v Praze kolísaly od -1 do 4 stupńů.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer