Jste zde

Slapské jezero: už to začíná

Z okna to tak sice nevypadá a v televizi to neříkají, ale my jsme to viděli a slyšeli na vlastní oči.

Po zimě přichází jaro. Kdykoli se jen třeba na pár hodin objeví slunce, hned poporoste tráva a začnou hlasitě zpívat ptáci. Kolem Slapského jezera jsme potkali bažanty a slepice, uprostřed zazelenalého pole leželo stádo srnek a na okrajích lesů vykukují z listí maličké modré jaterníky podléšky.


Člověk, zvířata i rostliny se už za pár dní budou těšit z jara. Je čas začít se po zimě starat o zahrádky a jachtaři se musí postarat o své lodě. A tak jsme zazanamenali pohyb na zimovišti lodí a hausboatů v Třebenicích, koukali jsme ze Ždáně na Měřín na molo na vodě (už) a kolem jezera na Skalici jsme potkali ty, kteří už začali čistit svá kotviště. Odehrává se to každý rok a je to tak správně.


 Na jezeře však jsou také lodě, které nemají tolik štěstí, jejich majitel k nim přijet nechce nebo z nějakých důvodů nemůže. Zůstaly přes zimu na vodě, nevydržely zimní stoupání a klesání hladiny jezera, roztál v nich sníh a špatně uvázány už se nezvedly ze dna. Ve stále ještě ledem pokrytých zátokách jezera pak některé zamrzly. Přijeďte proto ke své lodi, chtělo by se říci, protože loď má duši, to ví přece každý, a ona tam čeká.Přijeďte k lodi, protože ona je připravena sloužit, mnohdy jen za slušné zacházení. Také ona už se těší. Už to začíná. Už brzy.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer