Jste zde

Silnice podél Vltavy na Zbraslavi stále otevřena i přes 3. stupeň - aktualizováno

Silnice podél Vltavy na Zbraslavi směrem na Měchenice a Davli je v tuto chvíli stále otevřená a průjezdná. Zjistili jsme to dotazem na krizovou linku městské části. Zbraslav ovšem zítra čeká dvacetiletá voda.  Zbraslav a Chuchle žádají o pomoc.


Podle slov zástupce obce se předpokládá, že silnice by dnes mohla zůstat průjezdná. Vltava je na Zbraslavi v tuto chvíli na 3. povodňovém stupni a kulminovat má zítra. Pokud by došlo k uzavírce, dojde k ní v noci nebo zítra ráno. Byl vyhlášen 3. povodňový stupeň, kulminace se předpokládá na pondělí 3.6. okolo 12 hod na hranici dvacetileté vody.


Zbraslav informuje: Dle aktuálních průtoků se budou ve Zbraslavi stavit protipovodňové zábrany. Průběžně probíhá hlídková činnost po celém území Zbraslavi. V tuto chvíli nelze vyloučit evakuaci osob v oblastech Závist, Lahovice, Lahovičky. Další zasedání krizového štábu MČ Praha - Zbraslav bude v 17:00. Krizová linka 257 111 817


Zbraslav žádá občany, aby pomohli s pytlováním:  Žádáme občany, kteří jsou ochotni pomoci při povodni - v současné době se jedná o pytlování písku. Dostavte se, prosím, ihned na adresu U Malé řeky 3 (u budovy divadla a Městské knihovny). Za spolupráci Vám děkujeme.


O pomoc žádá také Chuchle: zde


Zčásti zaplaveno a proto je uzavřeno chuchelské dostihové závodiště. Fotky a info zde


 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer