Jste zde

Silnice 102 z Prahy na Slapy ze změnila v peklo.

Z Prahy ke Slapskému jezeru se jede průměrnou rychlostí 30 km/hodinu a kolona vozů stojí už od Zbraslavi. Ujet 40 kilometrů dlouhou trasu po hlavní přístupové silnici k jezeru trvá na dvojku dvě hodiny. Silnice II/102 se změnila v peklo. Pokud neplánujete detailní prohlídku pangejtů podél cesty, nejezděte tam. 

Už za zbraslavským lomem u osady Strnady se vozidla začínají řadit do kolony. Je to důsledek pokračující sanace skal, tentokrát podél celé přehrady Vrané nad Vltavou. Jsou tam semafory a jezdí se jedním pruhem. Kolona stojí asi tak pět kilometrů. Nahoře ve skalách se připravuje další etapa instalace sítí proti padajícímu kamení. Kdyby nebylo Evropské unie, hora by dávno spadla a zavalila celou silnici jednou provždy. Evropská unie ovšem zaplatila opravu skal, a proto hora nakonec nespadne. Akci rozpoutal středočeský kraj a hned tak neskončí.

Pokud vám nepřeskočí hned u Zbraslavi a neobrátíte vůz na strakonickou, dojedete až do Štěchovic. Uprostřed Štěchovic je další semafor a kolona. Je to důsledek výstavby kanalizace. Kdyby nebylo Evropské unie, Štěchovice by byly zatopeny hovny. Protože Evropská unie zaplatila kanalizaci, nemusí se už nikdy štěchovičtí občané bát, že by se utopili ve močce. Akci rozpoutala obec Štěchovice.

Pokud byste chtěli odbočit na Masečín a porojet trasu zeshora, zapomeňte na to. Na Masečín se jezdí objížďkou přes Davli. Pokud byste chtěli jet přes Mníšek pod Brdy po strakonické, rovněž na to zapomeňte, neboť R4 ve směru na Příbram se až do 20. června opravuje a sjezdč. 18 na Mníšek pod Brdy je uzavřen.

Pokud toto nějakou záhadou přežijete, dostanete se na trasu ke Slapskému jezeru, do štěchovického kopce, pět kilometrů táhlého stoupání. Tam dojedete pražáky ve vercích jedoucí na čtyřku, kteří nejsou seznámeni s funkcí řadící páky. Pokud vás ani toto nepoloží, je před vámi posledních deset kilometrů k Slapskému jezeru.

Úvodní fotografie je z března a ve srovnání s těmito dny na ní nejsou žádná auta.

-ire-

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer