Jste zde

Poprask na Startovači: Podpořme českého jachtaře Milana Koláčka! Za Milana! Cenné a zajímavé odměny!

Projekt na podporu letošní sezóny ve prospěch českého námořního závodníka jachtaře Milana Koláčka rozjel tým jachtařů z lodě Hebe 4. Milan potřebuje nové plachty, bez kterých nemůže nastoupit do závodů. Na Startovači se strhla opravdová mela: Od pondělí 13. března se podařilo vybrat 45% potřebné částky 300 tisíc korun.

Posádka Hebe 4 se už jednoduše nemohla dívat na to, jak Milanovi chybějí peníze. Je to smutné, trapné, ale je to fakt. Pro našeho závodníka v Lorientu musíme sehnat peníze my sami. Což zvedlo vlnu solidarity a zájmu. Úvodní fotka je z Milanova FB profilu.

Je strašlivé, s jakými problémy se český jachtař, který to dotáhl mezi francouzské profesionální závodníky, musí potýkat. Na rozdíl od svých francouzských kolegů Milan a Zuzka Koláčkovi obrací každou korunu, každé euro. Jestliže Milan na tréninku roztrhá v mimořádně silném větru hlavní plachtu, nastává takřka neřešitelný problém.

Přitom je Milan příklad neskutečně pracovitého a skromného českého kluka, který je neuvěřitelným technickým talentem, dokáže sám postavit loď a díky své buldočí povaze a vůli to dotáhl mezi francouzskou jachtařskou elitu. Ostatně tento mladý muž je Mistrem – Francie. O to více jeho současná situace šokuje: Pokud  nesežene potřebný rozpočet, vůbec nebude moci v letošní sezóně nastoupit do závodů.

Byl to tým lodě Hebe 4, kdo se na to už nemohl dívat. Se souhlasem Milana Koláčka založil projekt na Startovači,  jehož cílem je vybrat 300 tisíc korun na nové plachty. Zdá se, že týmu se podařilo zvednout vlnu solidarity. Od pondělí se vybralo 45%. Za úspěchem také stojí mimořádné ceny – jsou tam například společné přeplavby s Milanovou závodní lodí.

Zde je celý projekt na Startovači. Kromě zajímavých odměn z něho lze vyčíst i zajímvaé informace o tom, jak je obtížné být námořním jachtařem a co to stojí.

Toto mimo jiné uvádí Hebe 4 o letošní Milanově sezóně a potřebných plachtách:

Kolik Milana stojí sezóna 2017?

Pravda je taková, že hodně. Na letošní sezónu je rozpočet 3 miliony Kč. Milan má většinu prostředků od skvělých sponzorů, ale každopádně si umíte představit, že shánět peníze na sólový jachting v zemi bez moře není úplně jednoduchá disciplína a pro změnu v těch více jachtařských zemích podporují radši jejich jachtaře.

Proto chceme Milanovi přispět na nové plachty

Peníze, kterými bychom Milanovi tady na Startovači společně přispěli, by Milan použil na nákup nových plachet v ceně 650 tisíc Kč. Závodní plachty jsou drahé, ale bez nich, s ambicí vyhrát, nemá smysl do extrémních závodů, jako je letošní regata La Solitaire URGO Le Figaro, nastupovat.

Připomeňme, že  dosažením cílové částky, vybírání peněz nemusí skončit. Vybrat se může mnohem více, než je cílová částka. A pravda je jednoduše taková, že český jachtař Milan Koláček potřebné peníze nemá.

Dodáváme k tomu: Je to smutné, je to trapné, ale je to fakt. Prostě musíme pro našeho člověka v Lorientu sehnat potřebné peníze my sami. Nikoho jiného nemá. 

Irena Válová

 

 

 

 

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer