Jste zde

Politici řádí kvůli zlatu v Mokrsku. My se ptáme: Přeskočilo firmě Astur Bohemia?

Někomu ve firmě Astur Bohemia, která požádala o průzkum ložiska zlata v Morsku, muselo doslova přeskočit, pokud firma opravdu vydala tiskovou zprávu s obsahem, který cituje  zde  Deník.  Podle Deníku je Astur Bohemia údajně přesvědčena, že horní zákon bude novelizován ve prospěch těžby. Citace a stanovisko politiků dále v článku.


„Dá se předpokládat, že moratorium na těžbu zlata a důlní činnost bude v blízké budoucnosti zrušeno. Očekává se schválení nové aktualizované Surovinové politiky České republiky a novely Horního zákona. Správní řízení o stanovení průzkumného území na základě žádosti společnosti Astur Bohemia je aktuálně pozastaveno v souvislosti s uvedenými očekávanými legislativními změnami a dalo průzkumné území," uvedla údajně v tiskové zprávě firma Astur Bohemia. Soudnému člověku netřeba vysvětlovat názor autora článku, že někomu ve firmě muselo přeskočit, pokud nejde o záměr a mimikry.


Neuvěřitelnou práci pak odvedl autor článku na portálu Parlmentní listy Lukáš Petřík, když sesbíral desítky stanovisek českých politiků k eventuálnímu povolení průzkumu a těžby zlata v Mokrsku. Nalezneme mezi nimi vyjádření švejkovská, hloupá, vědecká i zásadová. Všechna jsou negativní a všechna scestná, politické či státnické vyjádření mezi nimi není ani jedno. Obsáhlý článek Parlamentních listů je zde.


Odpověď ministra životního prostředí pana Podivínského třinácti starostům obcí, které si cítí ohrožené těžbou, je součástí článku zde.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer