Jste zde

Plavba a jachtaři Slapy: sezóna končí 8. září, jezero bude odpuštěno

Už 8. září 2013 skončí letos pro mnoho jachtařů a vodních motorářů plavební sezóna. V tento den bude převoz přes Slapskou přehradu zastaven. Do 14. září bude pak Slapské jezero odpouštěno, po tomto datu už nebudou garantovány plavební hloubky. Důvodem je oprava vývaru přehrady Kamýk, sdělil nám dispečink Povodí Vltavy


Podle dispečinku Povodí Vltavy jde o nevyhnutelnou a dlouhodobě plánovanou akci, která se měla uskutečnit již loni. Jde o opravu vývaru přehrady Kamýk, kdy vývar musí být pro účel opravy celý zcela bez vody, protože "pod vodou se to betonovat nedá", sdělil nám pracovník dispečinku Povodí Vltavy. Vedlejším efektem plánované opravy Kamýku pak budou menší opravy Slap.


Seznam plánovaných odstávek na Vltavsko-Labské cestě je zde . Povodí Vltavy nám slíbilo, že poskytne veřejnosti na svých stránkách o opravě informaci.


Pro mnoho milovníků plavby i jachtingu to znamená zkrácenou sezónu, protože by nedokázali při nedostatečné hloubce dostat loď před zimou z vody. Mnoho jachtařů se tak nebude moci účastnit zářijových závodů Slapského poháru.


Nyní na začátku sezóny převozy přes přehradu nově fungují  pondělí, středa, pátek, sobota, neděle od 08,00 do 18,00, nově lze požádat o převoz i mimo provozní dobu. Aktuální plavební vyhláška zde.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer