Jste zde

Pancéřovaná prasata na Slapech

"Prasata na Slapech jsou pancéřovaná," říkají lidé ze Slap. Překvapení v podobě přerytých zahrad nebo rozrytých kotvišť čeká po zimě na Slapech mnohé chataře i majitele kotvišť a přístavů.

Na některých místech kolem jezera letos prasata opravdu řádila. Že jsou na Slapech divočáci přemnožení, se debatuje každoročně. Myslivecké sdružení "Háj" Buš loni v říjnu kvůli naháňce černé zvěře dokonce požádalo na jedno dopoledne o uzavření ůčelové komunikace ze Slap dolů do Lahozu, zcela uzavřen byl kvůli zvířatům prostor golfového hřiště Golf Slapy.

Pokud se prasata před myslivci schovala u jezera, tak se to povedlo, jak jsme zaznamenali na snímcích zdemolovaného kempu a stop po prasečím stádu mezi chatama. Hon na prasata skepticky komentují lidé na webu Slap slovy, že "prasata na Slapech jsou pancéřovaná".


V těchto dnech však prasata na místě už neoperují, neboť se po zimě vrátili lidé. A jsou to také lidé, kteří svým chováním prasata na své zahrady často zvou: nesklizená jablka, popadané ovoce, vyházené zbytky ze zahrad jsou zárukou prasečí návštěvy

 

 

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer