Jste zde

Oznámení - jobovka: registrace plavidel nově. Složitě a dlouze. Děkujeme.

Jako nabývací titul plavidla nebude napříště akceptována prostá faktura, při prodeji plavidla se musí na plavební úřad dostavit osobně prodávající i kupující, smlouva musí být notářsky ověřena. Pokud plavidlo kupuje firma, musí nad to doložit výpisem z obchodního rejstříku, že transakci realizuje oprávněna osoba. Vlastnictví movité věci vzniká teprve zápisem do veřejného rejstříku plavidel. To jsou stručně nová pravidla při převodu lodě - plavidla.


Sdělení Státní plavební správy, která vede rejstřík plavidel, vyšlo právě dnes. Plavební úřad upozorňuje, že nová pravidla budou platit od 1. ledna 2014 a jsou důsledkem nového občanského zákoníku (NOZ). Zápis do rejstříku plavidel proto bude trvat poněkud déle, uzavírá úřad sdělení. My se pokusíme zjistit podrobnosti, protože sdělení vyvolává některé otázky. A samozřejmě děkujeme poslancům za zvyšování právní jistoty i bezpečí občanů naší socialistické vlasti. Celé sdělení je zde.


Na ilustračním snímku jsou lodě kotvící na Slapském jezeře v loděnici na Měříně. Foto: Irena Válová

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer