Jste zde

Nové trhy v Novém Kníně: uvidíme tam trpaslíky?

Počínaje datem 20. dubna 2013 a potom každou třetí sobotu v měsíci se od 08,00 - 12,00 hodin  uskuteční v Novém Kníně na náměstí nové farmářské a řemeslné trhy. Možná tam uvidíme i trpaslíky. 

Trhy jsou totiž zaměřeny na farmaře, pěstitele a ostatní šikovné lidičky. Přestaňme s tím.

Novoknínský trh je "primárně zaměřený na farmáře, pěstitele, řemeslníky a ostatní šikovné lidičky", píše se na plakátku šířeném městem Nový Knín. Známe v okolí Slapského jezera jak farmáře, tak i velmi erudované, schopné a seriózní řemeslníky. Jsou to většinou rozumní, myslící a pracující chlapi, kteří vědí vše o sadbě, vše o práci se železem nebo vše o dřevě. Opravdu to nejsou lidičci nebo lidičkové ani jiní trpaslíci.

Samozřejmě si text na plakátku dokážeme přeložit a víme, že trpaslíky se sekyrou za pasem jako z Pána prstenů na trhu v Novém Kníně neuvidíme.  Nebudou tam ani lidičci, ba ani blbečci. To jen nejistota v povaze mnoha z nás je důvodem, proč událost shazujeme ještě dříve, než nastala, vždyť jsme přece všichni tak malí v tak velkém světě, že jsme se už znovu proměnili v pohádkové lidičky, bůh ví, jak to všechno dopadne. Přestaňme s tím.

V Novém Kníně na náměstí pořádájí od 20. dubna každou třetí sobotu v měsíci trhy. Pořádají je pro lidi. Jiní lidé nabídnou výrobky z medu, houby, ovoce, zeleninu, výrobky ze dřeva či plátěné tašky. To vše je ve světě lidí normální. Tak například kvůli těm taškám přijedeme. Budeme tam a těšíme se.

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer