Jste zde

To není marihuana. Jsou to kopřivy.

V tašce na fotografii u článku není marihuana, nýbrž kopřivy. Našim čtenářům je doporučujeme. Neblbne se po nich. Mají léčivé účinky. A lze z nich uvařit vynikající jídlo, sekanou nazývanou také hlavička.


Opožděně, ale přece začínají kolem břehů Slapského jezera vyrážet mladé kopřivy. Takže jsme na ně opět vyrazili a natrhali malou tašku. Je to jedinečná příležitost k pečení hlavičky, neboli sekané z kopřiv. Obvykle se peče na Velikonoce, což letos kvůli počasí nebylo možné.


Hlavičku máme hotovou, takže na množící se výzvy grilovacího průmyslu, nereflektujeme. Tím naše citlivé čtenáře nenabádáme, aby negrilovali. Těm, kteří by chtěli péci sekanou z kopřiv sdělujeme, že sběr ani pěstování kopřiv není trestné a přinášíme velmi jednoduchý a rychlý recept.


Co potřebujeme: 40 dkg vepřového masa (třeba plecko), 40 dkg uzeného, 6 rohlíků, 3 lžíce krupice, 6 vajec a koření: sůl, špetka mletého nového koření, pepř, muškátový květ a stroužek česneku. Vývar z masa si ponecháme do těsta.


Postup: Obě masa se uvaří dohromady do měkka a nakrájí na kostičky, nakrájí se též rohlíky, přidají se vejce a krupice, zalije se vývarem z uvařeného masa, přidáme vyprané a nasekané kopřivy (tak tři hrsti) a vypracujeme těsto jako na sekanou. Těsto dáme do vymazaného pekáčku nebo kastrolu. Pečeme 30 minut v teplotě 180 stupňů do zlatova.


Jak naše hlavička vypadá, jsme si vyfotografovali. Dobrou chuť.


 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer