Jste zde

Na Slapech se jel nejkrásnější, nejdelší a nejtěžší závod. Plachetnice byly na jezeře 24 hodin.

Na Slapském jezeře se jel nejobtížnější, nejdelší a nejkrásnější jachetní závod sezóny, Slapská 24hodinovka. Lodě krouží po jezeře celý den a celou noc. Posádky lodí tak vidí a slyší, co jindy vidět a slyšet nemohou: Měsíc a hvězdy z hladiny jezera, noční zvuky hudby od ohňů nebo z diskotéky, skřehotání dravce na skalách kolem jezera, ranní mlhu valící se ze zátok. Prožívají mimořádné zážitky včetně vyčerpání a únavy těch, kteří jedou závod sami v jedné osobě. Letos nastoupili do závodu tři sólo jachtaři a nejméně o jednom víme, že o půlnoci se ocitl na hranici svých sil, pomocí energetického drinku však vyčerpání překonal. Ostatně, nikdo o závodě nedokáže napsat lépe, než Jirka Altman z Jupí IV, který je také autorem charakteristiky závodu: Nejdelší, nejtěžší a nejkrásnější. Článek Jirky Altmana naleznete na Yachtmen.cz zde. Video, které jsme o závodu natočili, nemůže logicky obsahovat větrné pasáže, neboť při nich nelze natáčet, avšak závod byl převážně bezvětrný, takže odpovídá skutečnosti. Zelená loď plující na motor je loď pořadatele JKK Měřín. Závod se jel v sobotu a v neděli 9. a 10. srpna 2014.

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer