Jste zde

Mimořádná událost na Slapech. Nikoli pro turisty.

Na břehu Slapského jezera, tam, kde se setkává minulost s přítomnosti, Rakousko s Čechy, u kaple na Rovínku promluví Páter Pawel Adam Debek o Matce Boží.

Výjimečnou přírodní scéniríí, opravdu zvláštními místy Povltavské stezky, podél vody Štěchovciké přehrady, lesem i mezi skalisky se ve středu 1. května v 09,00 hodin ráno vydá pěší pouť. Pouť pořádá Římskokatolická farnost Štěchovice a vyvrcholí mší svatou, kterou bude odpoledne

v 15,00 hodin celebrovat Páter Pawel Adam Debek u kaple na Rovínku.

Poutníci půjdou od rána od štěchovického kostela Povltavskou stezkou, na které se uskuteční zastavení se čtením duchovní četby. Podle P. Pawla Adama Debka je cesta dobře schůdná a stezka není extrémně náročná, avšak upozorňuje: "Je vhodné říci, že to není pro turisty, kteří mají jiné zájmy."

 

 

Kaple na Rovínku je z roku 1841. V té době, když neexistovalo Slapské jezero, stávala vysoko nad řekou Vltavou a byla pravidelným poutním místem vltavských vorařů. Dnes, po zatopení celé oblasti, stojí kaple přímo na břehu jezera a v zálivech z obou stran jsou přístaviště pražských jachetních klubů. Na tomto místě promluví Páter Pawel Adam Debek o Matce Boží.

Je to rakouská kaple, zasvěcená Panně Marii, říká Páter Debek. Proto i mše bude mariánská a se vzpomínkou na minulost, kdy si na tomto místě voraři vyprošovali Boží požehnání.

 

Tags: 
Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer