Jste zde

Mezitím u Slapského jezera: Jezero zmizelo a je to na mlhový roh. Konečně bezpečno.

Zatímco na oceánu se odehrávají velkolepé příběhy odvahy a lidského vzepětí, nad Slapským jezerem se zatáhla opona. Slapyreport vykonal kontrolu na místě s potvrzuje, že jezero skrz mlhu opravdu není vidět. Jako by tam vůbec nebylo. Konečně je na jezeře bezpečno.

Naše úvdoní fotografie je od přehrady a je na ní uvaziště pro malá plavidla.

 

Pokud by někdo dnes vyrazil na jezero, setkal by se s viditelností do půl metru, takže by to bylo na mlhový roh.  V šedobílé mlze by s lodí zmizel tak, jako zmizelo jezero, které se dalo jen tušit.

 

A vůbec není vyloučené, že na jezeře lodě nebyly – dole na přehradě stála celkem čtyři auta s vleky a vypadalo to, jakoby tam opravdu spouštěla nějaké lodě.

 

Tak nás napadlo, že by to mohli být zločinci, kteří právě využívají neviditelnosti a pod neproniknutelným pláštěm mlhy, nikým neviděni, jen slyšeni, rozhodli se páchat na jezeře zločiny.

 

Nebo to nebyli zločinci, ale naopak jejich oběti, které se na jezeře skrývají v mlze a nikdo vůbec nikdo, ani strašidelný stát je nemůže odposlouchávat, protože na jezeře není signál.

 

Nemůže na ně vypustit ani drona, protože není vidět na krok. Nemůže za lidmi vypustit policejní lodě, protože policie lodě stejně jako všichni spořádaní občané na jezeře na zimu vyndavá z vody. 

Stát nemůže lidi v mlze na jezeře zaměřit ani je nezachytí mocným odposlouchávacím zařízením IMSI Catcherem, zvaným Agáta.  

Slapské jezero v mlze je nejbezpečnější místo na světě. Nic není vidět, nic není slyšet.

Irena Válová, foto: Petr Stříbrný a Irena Válová (úvodní fotografie)

 

 

 

 

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer