Jste zde

Měchenická plovárna je na prodej a není to drb

Z dálky viditelný známý objekt s nápisem Měchenická plovárna, kterým začínají Měchenice, je na prodej. Přečetli jsme si to na realitním webu reality.cz zde. Nepřehlédnutelný dům přímo u silnice 102 s výhledem na Vltavu, kde bývala restaurace a dnes je v něm provozován obchod, je v nabídce realit za 6 500 000 Kč. S čím je momentálně uvnitř obchodováno, si vůbec netroufáme napsat. Když jsme naposledy uvedli, že zde prodávají sýry, jak stojí na reklamě venku, obdrželi jsme výhrůžný dopis s obviněním z bulvárního zpravodajství a z blbosti, neboť v objektu se údajně neprodávají sýry, nýbrž "delikatesy".


My jsme Měchenickou plovárnu nalezli na dnes již historickém záznamu plavby lodě Jupí III (dnes pod jménem Jupí3) ze Slap do Prahy. Na amatérských záběrech se Měchenická plovárna mihne v záběru a navíc s nesprávným titulkem "plavárna", tato chyba spolu s již neexistující krajinou z roku 2008 činí amatérský film opravdovou kuriozitou.

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer