Jste zde

Měchenicemi projížděla kolona Hitlerových Brouků. V době Putinových motorkářů buďme ve střehu!

Stalo se to v sobotu 25. dubna 2015 krátce po páté hodině odpolední. Slapyreport projížděl  Měchenicemi směrem na Prahu, když náhle v protisměru jel první, za ním druhý, třetí a pak dvacátý, padesátý automobil Volkswagen Brouk, vystřídán tu a tam VW busem. Z Brouků i z busů mávala jejich osazenstva na nás protijedoucí. My jsme zpomalili a vychutnávali si tu krátkou chvíli jejich radost z jízdy ve formaci nastrojených slavných Brouků. Hitlerových Brouků, dodáváme k podivné události dnes.

V době spanilých jízd ruských motorkářů, kteří pořádají provokaci tím, že jízdou z Ruska do Německa oslavují vítězství komunistického Sovětského svazu nad nacistickým a fašistickým Německem, po cestě se provokativně klaní padlým vokákům a setkávají se s jinými motorkáři, je nezbytné být obezřetný. Tomu, kdo dnes není obezřetný a zaplete se s nějakou kolonou nebo spanilou jízdou, tomu to bude v budoucnosti sečteno. Seznamy už se sestavují. 

Slapyreport slyší všechna varování k těmto událostem v televizi, všechna veliká provolání o Putinových motorkářích od stran a vlády. Slapyreport je za ta slova vděný. Nebýt jich, dopustil by se chyby: Koloně Brouků by s potěšením zamával a dál by se tím nezabýval. Takto nezodpovědně se ale v dnešní době chovat nelze. Také Slapyreport se proto zařazuje mezi hlavní proud, když klade zásadní otázky: Kdo byla ta kolona Volskwagenů Brouků v Měchenicích? Kam jela a proč? Co to bylo za vozy? Nebyli to Čapkovi mloci? Co je vlastně VW Brouk? Správné otázky a zde jsou odpovědi.

Ten den se v Praze na Vítkově konala akce Sprint Vítkov 2015 - soutěž, do které se mohlo přihlásit 80 automobilů VW brouk a bus. Po skončení akce na Vítkově se celá kolona společně rozjela dle pokynů pořadatele "spanilou jízdou do hotelu Troníček v Žampachu". Tuto spanilou jízdu potkal Slapyreport v Měchenicích. Co je na tom podivného? Například to, že na pozvánkce k akci je podepsán tým "Bratrstva žlutejch rukavic", což evokuje různé vážné asociace. Nebo například to, že VW Brouk klub Praha má ve svém kalendáři akce s názvem  VW Attack 2015 a Orientační závod Mlok. V názvu první akce je slovo útok, v druhé slovo mlok. Jsme u Čapkových mloků.

Volkswagen Brouk je splněním radostného Hitlerova přání

A to zdaleka není vše. Na to, co je ve skutečnosti automobil Volkswagen Brouk, zaostřili dokonce Petruška Šustrová a Josef Mlejnek na webu Moderní dějiny. Volkwagen Brouk je Hitlerovo dítě.  "Oficiální světová premiéra nového automobilu však proběhla mnohem dříve, 17. února 1939 na Mezinárodní automobilové výstavě v Berlíně, byť v německé propagandě figuroval již nejméně rok předtím. Ale tehdy se mu brouk pochopitelně ještě neříkalo. Počátkem února 1939 dokonce dostala jeden z prvních vyrobených kusů jako dar k narozeninám životní družka Adolfa Hitlera Eva Braunová. Právě Adolf Hitler totiž patřil k jedněm z otců Volkswagenu brouk, neboť mu dlouho nedala spát myšlenka auta pro každého, lidového vozu. A volkswagen, dnes jméno jednoho z největších automobilových koncernů na světě, znamená v překladu „lidový vůz“. 

Nad další citací se zastavuje dech: „Na konci léta 1933 Hitler připravil skicu, která vyjadřovala jeho představu malého vozu s požadavky na jeho charakteristiku – měl to být jednoduchý typ pro německou rodinu s dvěma nebo třemi dětmi, úsporný a snadno opravitelný, za prodejní cenu 1000 marek. Ačkoliv Porsche jen vydechl úžasem nad takto nízko stanovenou cenou, výzvu přijal. Na sklonku roku 1937 se Porschemu pod dohledem Hitlera, připomínajícího otce nervózního z každého stadia těhotenství, podařilo vyvinout a otestovat prototyp. Diktátor nemohl být více potěšen a jeden z prvních vozů, který vyšel z výrobní linky, věnoval v únoru 1939 Evě Braunové k narozeninám,“ píše Frederic Spotts. Pro výrobu nového vozu se postavila nová továrna a blízko ní zcela nové město. Samozřejmě se neměl jmenovat brouk, ale dle organizace Kraft durch Freude (zkratkou KdF), tedy „Radostí k síle“. Cílem této organizace, součásti oficiálních odborů, byla náplň volného času pracujících, včetně turistiky a rekreačních pobytů. A produkce Hitlerova lidového vozu, nazvaného KdF-Wagen, přešla pod tuto organizaci. 

O VW Brouku pojednává rovněž rozsáhlá informace na Wikipedii a je tam důležitá informace. Podvozek použili nacisté a fašisté ve 2. světové válce k výrobě bojového vozidla německé armády. Toto Hitlerovo dítě pohybující se v koloně v České republice a kdekoli jinde na světě musí být skutečnosti smybolem nacismu a fašismu, válečného tažení a milionů mrtvých i zločinů proti lidskosti, o jakém se Putinovi (jistě zatím) jen zdá. 

„Tváří se to jako mírumilovné, šlechetné, ale obávám se, že skutečným cílem průjezdu je buď demonstrace síly, nebo provokace, reakce na americký konvoj například,“ řekl k průjezdu ruských motorkářů český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Doslova totéž lze říci o Hitlerových Broucích a jejich spanilé jízdě.  Lze to dokonce říci o jízdě kohokoli kamkoli! A bude to úplně stejně nemít hlavu patu a  bude to stejný projev nenávisti jedněch lidí ke druhým a bude to stejně zákeřné a nebezpečné.

V době Putinových motorkářů je nutné být ve střehu.

Irena Válová

 

 

 

 

 

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer