Jste zde

Marina bez kozla na Nové Živohošti (aktualizováno)

Na Nové Živohošti buduje nový vlastník kotviště u přívozu novou marinu. Bez kozla a kozlovských návyků. Otevřeno bude od soboty 27. dubna. Novou informaci nám dnes sdělil nový vlastník.

Někdejší kotviště U Kozla na Nové Živohošti se v těchto dnech stává minulostí. Nový vlastník firma River Marina zde hodlá vybudovat marinu se všemi standardy, které k takové marině patří. Plány nám popsal jednatel společnosti Miroslav Matyáš: marina má být napříště vizuálně příjemná, pro kotvící přitažlivě funkční a pro hostující návštěvníky restaurace pohodová.

Sundaný název U Kozla ležel při cestě, zatímco na pontonech i uvnitř restaurace se natíralo, uklízelo, vyváželo, rekonstruovaly podlahy, vyměněny byly rozvody vody. V takovém stádiu jsme zastihli obnovu kotviště u přívozu na Nové Živohošti. Kompletní rekonstrukce elektroinstalace vyústí v nové přípojky 220V, v plánu je letos rekonstrukce toalet a příští rok vybudování sprch.

Také vaření se podle Miroslava Matyáše bude zlepšovat, kromě grilování a hotových jídel nabídne restaurace polévky a lehké saláty pro rodinné posádky lodí. A speciální kávu, kterou nebudou nabízet nikde jinde na Slapech. Podle slov Miroslava Matyáše nedojde ke zdražení i za cenu, že bude "něco" dotovat.

To nejdůležitější se ovšem týká hostování a možnosti zakotvit u restaurace. River Marina má nová pravidla hostování, díky nimž s cedulí U Kozla mají odejít též kozlovské návyky a zlozvyky, totiž přivázat se k restauraci v pátek a odvázat se v neděli. Pokud se konzument rozhodne v restauraci přespat, bude mu předložen účet za kotvení. Na náš dotaz, zda přistání u restaurace bude časově omezeno, nám sděli, že nikoli. Normální hosté se v restauraci zdrží hodinu až tři hodiny a pak odplouvají, aby je mohli vystřídat jiní bez toho, aby se z přistávání u restaurace stalo parkoviště, které znemožní návštěvu jiným hostům, na což prý byly stížnosti.

Podle Miroslava Matyáše bude River Marina provozována na komerční bázi, neboť chceme-li toto místo zachovat funkční, tak to  při vysokých nákladech na ponton i lidi ani jinak nelze. Přesto, že cena za stálé kotvení se mírně zvedla, 90% lodí zůstalo a nové prý přicházejí poté, co se dozvídají o novinkách a změnách. Firma River Marina má již svoji zkušenost, neboť  provozuje kotviště LahozI v lahozské zátoce. River Marina NOvá Živohošť by měl být pro veřejnost otevřena od soboty 27. dubna.

Tags: 
Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer