Jste zde

Lehce tajné video ze Slapského jezera

V lehkém utajení se nám Nové Živohošti podařilo natočit opravdovou kuriozitu: oplachtěnou kanoi. Do silného větru s poryvy a vlnami vyjeli na prázdné jezero Ivan Okrouhlý se synem.

Nám se podařilo natočit přistání tohoto plavidla, které vešlo ve známost pravidelnou účastí v seriálu jachetních závodu Slapský pohár. Slapský pohár jezdí 150 lodí postavených s využitím nejmodernějších technologíí (karbonu) i turistické plachetnice. Společně vedle sebe jedou mistři Evropy i nadšení amatéři a číní ze závodů unikátní událost. Ivan Okrouhlý s plachetní kanoí je ovšem pouze jeden.

Profesionálové Slapského poháru obdivují jeho výdrž i nápad, a proto právě jemu byl loni svěřen dřevěný klíč, aby mistrům jachtingu otevřel další sezónu. Poté, co jsme naši přítomnost na prvním jarním tréningu Okrouhlých odtajnili, zeptali jsme se Ivana, zda se 11. května zúčastní prvního závodu Slapského poháru. Potvrdil nám, že musí: "Oni mi dali ten dřevěný klíč, tak já tam musím závody odemknout," sdělil nám poté, co vylezl z vody, protože mu z plavidla vypadla karimatka. Též nás seznámil s tím, jak vylepšuje plachetní kanoi, pro kterou nakupuje a montuje na ni takelář jako na profesionální plachetnici.

Článek a seznam závodů Slapského poháru zde

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer