Jste zde

Kvalita vody ke koupání na Slapech je stále excelentní, nikoli tak v Orlíku

Kvalita vody ke koupání je i po dalším meření hygieniků v celém Slapském jezeře stále excelentní. Pro nadcházející horké letní dny doporučuje Slapyreport zajet k vodě spíš dál od Prahy. Ale pozor! Nepokračovat na Orlík. Tam už je nyní kvůli sinicím voda ke koupání nevyhovující. Naopak na konci Slapského jezera před Kamýkem nad Vltavou jsou k nlezení místa jako na úvodní fotografii.

Poslední měření hygieniků se uskutečnila 1. a 15. června 2015 a obě prokázala setrvalý stav: Nová Rabyně, Ždáň, Měřín, Stará Živohošť, Nová Živohošť jsou stále místa s výbornou vodou ke koupání. Všechny jmenované lokality jsou navíc místy, kde se terén lehce svažuje z louky k mírně klesající krátké pískové pláži a dál do nehluboké vody.

Slapyreport doporučuje nezůstávat v dolní části jezera, ale odjet nahoru k Županovicím a dále, neboť v tyto horké letní dny bývá dole na Nové Rabyni nebo na Ždáni doslova hlava na hlavě. Navíc nahoře jsou úchvatná místa, která překvapí svojí opuštěností. Místa, která nejsou kolonizována chataři a kde stále lze nalézt přírodu a zajímavé scenérie. Naše úvodní fotograie je ze Zrůbku.

Avšak pozor! Nepokračovat dál na Orlík. Podle měření hygieniků ze dne 22. června 2015 je voda v lokalitách Lavičky, Popelky, Trhovky a Podskalí označena červeně jako "voda nevhodná ke koupání pro vysoký obsah sinic". Sezóna na odpuštěném Orlíku nazačíná dobře, avšak tento vývoj je zřejmě logický - viděli jsme nečistou vodu už při poslední návštěvě. O Orlíku jsme psali zde a fotografie je pořízena nedaleko veřejného koupaliště Lavičky.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer