Jste zde

Koupání na Slapech bez omezení (aktualizováno). Platí pro Ždáň, Měřín, Živohošť i Novou Rabyni

Aktualizováno 3. srpna: Koupání ve Slapském jezeře je bez omezení a bezpečné. Voda má kvalitu "vhodná ke koupání". Snížená kvalita tedy už neplatí. Slapyreport též uskutečnil pokus na výskyt sinic dle doporučení krajského hygienika. Výsledek je zde.


Voda má sníženou kvalitu, podle poslední zprávy  zde krajského hygienika jde o "smyslově postižitelnou" sníženou kvalitu. V překladu to znamená, že každý rozumný člověk dokáže zrakem a dalšími smysly poznat, že na vodě plavou větvičky, listí nebo cokoli jiného. Čichem pak rozumný člověk například rozezná, že ve vodě plave chcíplá ryba a do takových míst neleze. Ryby v létě lekají z horka a též kvůli horku se pomalu začínají objevovat sinice, nikoli zatím na Slapech. Slapyreport ověřil všechna čtyři místa, tedy Ždáň, Novou Rabyni, Živohošť i Měřín.


Též tento týden Slapyreport odpovídal na dotazy, jak se dostat ke Slapskému jezeru z Prahy autobusem. Takže: ze Smíchovského nádraží, autobusem do zastávky Slapy nebo Buš a pak asi 3km pěšky nebo autobusem směr Nová Rabyně, pláž je 300 metrů pod zastávkou autobusu.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer