Jste zde

Kobylníky!

Překvapivá scéna se rozvinula před diváky a návštěvníky Slapského jezera v sobotu 10. srpna po poledni podél břehů na trase Kobylníky, Častoboř, Nová i Stará Živohošť, Živohošťský most: v závodě Kobylnická regata spolu v pěkném větru závodilo 35 plachetnic. Naši fotografii jsme si vypůjčili z alba Kobylníků a  je ze startu na Kobylníkách. Byl to hezký den a krásný závod a pro všechny příležitost, jak se vidět, posedět a popovídat, což je v dnešní rozvrácené době velmi cenné. Za to patří díky osadě Kobylníky a Petru Jelínkovi, kteří závod pro přátele plachetnic a jachtingu zorganizovali. Existuje jiný článek, ve kterém by se objevilo 10x slovo Kobylníky? Takže ještě jednou: Kobylníky!

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer