Jste zde

Ke Slapskému jezeru přichází jaro a rozehrává velkou hru. Buďme obezřetní!

Ke Slapskému jezeru definitivně přichází jaro. Příroda rozehrává velkou hru. Je nejvyšší čas rozejít se po polních cestách, rozběhnout se po loukách a vystoupat na vrcholy skal na jezerem. Vidět znovu jaro u jezera a znovu být ohromen. Slapyreport byl na kontrole revíru.

Scenérie kompozic a barev se mění před očima každý den. Na loukách kvete černá bika ladní, které děti říkávají kominíček. Jinde na remízcích jsou trsy žlutých petrklíčů a v hájích na březích kolem jezera už rozkvetly bílé sasanky. Někde má jaro modrou barvu - v lesích mezi zbytky podzimního listí vykvétají modré jaterníky podléšky a podél plotů zahrad zase barvínek a na slunných stráních modřenec.

Pole už jsou zoraná, na remízcích kvetou bílé trnky a s jarní zelení nového listí přichází nová naděje i jistota, že svět se nemění, protože tak jako před rokem, už je to zase tady.

Česká krajina se v jarním povětří začala převlékat až do dáli, až za obzor. Tak jako na naší fotografii z pahorkatiny u jezera. Slapyreport byl na kontrole revíru.

A co Slapyreport viděl? Sýkorky modřinky krmící svá mláďata v dutině stromu u jezera v zátoce, kterou proletěl ledňáček. Ze silnice jsme viděli stáda srn pasoucí se na polích a při výstupu na jednu z hor pahorkatiny jsme narazili na srny v lese takřka tváří v tvář. Na místě, kde každý rok silnici přecházejí tam a zase zpátky bažant se slepicí a později i s kuřaty - už jsme museli zastavit, protože silnici právě přecházel bažant se slepicí. Jaro je velká a důležitá hra pokračování života. My lidé buďme proto obezřetní a ohleduplní. 

A koho jsme potkali? Několik nadšených poutníků, kteří se vraceli na svá tajná místa a s námi se srdečně zdravili a s nimiž jsme si navzájem přáli hezký den a hezké jaro.

Irena Válová

Foto zorané pole na pahorkatině u jezera a kvetoucí sasanky u jezera: Irena Válová

 

 

 

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer