Jste zde

Jachtaři a motoráři: komora Štěchovice, převoz přes Slapy i Orlík obnoveny

Až dnes odpoledne vydal plavební úřad Státní plavební správa Praha vyhlášku o obnovení plavby skrz Štěchovickou komoru, o znovuobnovení převozu lodí přes přehradu Slapy a přes Orlík. Bohužel plavba zůstává zastavena nadále v Modřanech. Informace o obnovení vodní cesty zde.


SPS Praha dále vyzývá vůdce k opatrnosti v úseku vodní cesty Štěchovice - ústí Sázavy v Davli, proto že vodní cesta je vyznačena zatím provizorně žlutými bójemi. Jde stále o důsledky povodní, kdy Povodí Vltavy musí znovu vyměřit a obnovit vodní cestu. Přesto všechno dnes další hurá. První hurá se týkalo kvality vody ve Slapském jezeře, hygienici totiž právě dnes zrušili varování před koupáním.


Náš snímek je z průjezdu Štěchovickou komorou, jak jsme se jej účastnili dokonce na lodi Vltava 1. května. Tím plavba vzhledem k počasí a povodním takřka na dva měsíce skončila. Letošní sezóna je mimořádně smolná.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer