Jste zde

Jachtaři a drby. Kde je zbabělý Slapyreport?

Za opravdové zbabělce označil web yachtmen.cz všechny jachtaře, kteří se nakonec rozhodli NEodstartovat v sobotním  závodě Vánoční regata na Staré Živohošti. V závodě naopak odstartovalo 49 lodí za teploty vzduchu 35 stupňů, teploty vody 26 stupňů a podle Yachtmena za mírného větru 1-4m/s, ovšem podle Slapyreportu v obvyklém slapském bezvětří, které Slapyreport předpověděl stejně jako průběh závodu.


Opravdu veselé fotografie, krátký referát Yachtmena včetně označení za zbabělce zde. Předpověď Slapyreportu zde.  Protože Slapyreport má uši a oči všude, dozvěděl se, že počasí bylo v sobotu na Slapech tak příšerné, že závodníkům bylo doporučeno koupání během závodu, a že posunování po trati bylo tak nekonečné, že první a poslední loď ze dvou různých kategorií ve skutečnosti jely celou dobu spolu.


A kde je zbabělý Slapyreport? Jak vyplývá z fotografií Petra Stříbrného, Slapyreport zbaběle prchl na Lipno. Po prvních bezvětrných dnech tam přišel skutečný mírný vítr a po něm skutečný čerstvý vítr dle Beaufortovy stupnice jak z učebnice. Včera večer pak přes Lipno přecházela masívní oblačnost z Německa, celou noc lilo, dnes ráno se však opět rozsvítilo a za teploty 22 stupňů a skutečného mírného větru nastal na velké vodě opravdový jachetní den. Slapyreport i na Lipně špicoval uši a měl otevřené oči, zvláště při přátelské návštěvě jachtklubu Azzura ve Frymburku, kam se ve volné chvíli vydal za kustodem a démonem z Boleváku Mírou Vápeníkem, avšak dozvěděl se totéž, co všichni před ním, totiž že Míra zmizel.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer