Jste zde

Houby na Slapyreportu

Houby na Slapyreportu, takovou jsme obdrželi stížnost od nedočkavého čtenáře, který by v dnešní deštivé neděli chtěl nějaký další příběh. Takže dáváme houby. Slapyreport byl na houbách včera a našel tam, kde jiní nenašli. Jak?


Na známém serveru pro houbaře o houbách a zejména o tom, kde  ne/rostou, jsme se dočetli, že na Slapech nerostou. Dotyční houbaři popisovali, jak nejprve šli do lesa "u pumpy nad Štěchovicemi", když tam nic nenašli, přesunuli se na "vyhlídku", kde také nic nenašli. Slapyreport je přesvědčen, že špatně hledali. Houby si totiž s lidmi hrají na schovávanou.


Také Slapyreport na popsaném místě ve štěchovickém lese bloumal celou hodinu - a nic. Les je suchý, skoro podzimní slunce bylo nízko, osvětlovalo všelijaké barevné listy a pařízky a mátlo. Naše místa byla prázdá nebo vybraná. Cokoli, co se zdálky zdálo být houbou, liškou, hříbkem, se zblízka ukázalo být suchým listem nebo větví. Les si zahrával, pohrával si skoro jakoby chtěl, abychom ušli dálku za obrazem hřibu, který je pouhou představou v naší mysli a ztratili se. Do ticha občas posměšně zakřičela sojka.


Museli jsme se rozhodnout. Buď se nechat zlákat lesem, který nás vedl dál a dál. Nebo tuto partii, kde nic není, vzdát. Zvolili jsme taktiku ze závodu, ve kterém se nedaří. Dali jsme najevo, že ve skutečnosti vůbec nezávodíme, nejsme na houbách, houby nehledáme, nesbíráme a jdeme si svoji cestou. A v tom najednou!


Byli jsme na místě, kde nikdy před tím žádné houby nerostly. Nyní se zde změnilo prostředí a místo bylo plné vzrostlých hříbků. Začali jsme hledat tak, jak se hledat má: rozhlížením nízko při zemi, procházením mlází. Správný houbař nechodí bezhlavě, ale zaství se a rozhlíží, upírá svůj zrak do nepřehledného listí, takže uvidí, co ostatní minou. Tak jsme potkali muže se ženou s prázným košem, kteří právě minuli hřiba na naší titulní fotografii.


 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer