Jste zde

Drama v bouři na Slapech, v závodě pokračovaly jen dvě lodě

Černou oblohu ozařovaly blesky, v noci v 03,30 přišla průtrž mračen s větrnými poryvy. Většině lodí se v naprosté tmě osvětlené pouze klikatícími se blesky podařilo zkasat plachty a zakotvit. V závodě přesto pokračovaly dvě lodě. Takovými slovy popisuje yachtmen.cz průběh jachetního závodu Slapská 24, který se na Slapském jezeře uskutečnil ze soboty 3. srpna na neděli 4. srpna. Referát yachtmena stojí za přečtení.

Slapský závod 24 hodin na jezeře je vždy výjimečný, žádná situace se neopakuje a je mimořádně obtížný, proto se účastní mimořádné posádky a lodě, jak jsme již psali. Velkou odvahu a úsudek i jachtařskou dovednost proto předvedly obě lodě, které i ve vichřici, prudkém dešti za rachotu hromů pokračovaly po temném Slapském jezeře osvětlovaném jen blesky. V obou případech šlo o zkušené jachtaře - Jan Boťa se synem na lodi Santa a Ondřej Busta s manželkou a dcerou na lodi Eva. Ani se nám v dnešním nesvobodném a opět polototalitním světě nechce psát, že na palubách obou lodí plujících svobodně ve vichřici na plachty byly děti. Že byl v závodě také jeden blbec, je logické a odpovídá to Geussově křivce, co udělal čtěte na yachtmenovi. (zakotvil na otočné bójce!)

My jsme část závodníků zastihli v sobotu mezi 13,00 hodin a 14,00 hodin, jak podjíždí Živohoštský most a míří na Cholín, a jednu ze dvou zmíněných lodí, kajutovou námořní plachetnici Eva, jsme fotografovali (foto vpravo)l. Maličká loďka, která spolu s Evou jede na zadní vítr (vlevo), je okruhová plachetnice 420 se dvěma slečnami na palubě. Vydat se se 420cítkou na 24hodinový závod znamená též kus odvahy a umu. Při podjezdu mostu jsme též zachytili loď  Blue Peter s kapitánem Petrem Dumkem (na titulní fotografii), jak drží genakr za opratě, jak ty koně, co právě přecházeli po mostě nad ním.

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer