Jste zde

Děsivá smrt na Slapském jezeře: muž se utopil v kajutě odstrojeného trupu lodě bez kýlu

Co se ve skutečnosti v pátek 10. července 2015 stalo na Slapském jezeře, předčí všechnu fantazii. Slapyreportu se jako jedinému webu podařilo díky zvláštnímu spolupracovníkovi redakce zjistit podrobnosti k děsivé smrti na Slapech. Muž se utopil v kajutě čehosi, co původně bylo lodí. Byla to oslava narozenin.

Sejdou-li se jachtaři, o ničem jiném se nemluví, protože zprávy v tisku vyvolaly řadu otázek. K původně nejasným a rozporuplným okolnostem smrti muže na Slapském jezeře přináší nyní Slapyreport  vysvětlení.

Od pátku 10. července nahání mnoha lidem na Slapském jezeře strach děsivá smrt muže v Županovicích. Podle některých zpráv tzv. většinového tisku se muž v pátek večer utopil po převrácení plachetnice, avšak na audiozáznamu uvnitř téže zprávy policista říká, že se muž utopil po převrácení motorové lodě. Jedno i druhé je pro jachtaře těžko představitelné.

Na Slapské přehradě se v pátek v podvečer za nejasných okolností potopila malá plachetnice. Nehodu nedaleko kempu v Županovicích nepřežil jeden starší muž, dalšího vyčerpaného člověka hasiči nalezli nedaleko potopené lodi, píše se například ve zprávě na iDnes

Na Slapské přehradě poblíž kempu Županovice na Příbramsku zemřel navečer po převrácení plachetnice starší muž. Jeden člověk je zraněný, další dva by měli být v pořádku. Příčinu nehody policisté vyšetřují, informuje pro změnu Česká tisková agentura, z jejíž zprávy vyplývá, že na lodi se nacházeli v době události čtyři lidé.

Všechny informace pak navíc uvádějí, že není jasné, zda v tomto příběhu sehrál roli alkohol.

Co se skutečně stalo, předčí všechnu fantazii

Skutečnost, kterou jsme díky zvláštnímu spolupracovníkovi redakce přímo v Županovicích zjistili, předčila všechnu fantazii a je ještě děsivější, než výše citované zprávy. Protagonisté doslova  hororového příběhu  jsou současně kandidáty na Darwinovu cenu. 

Loď, která v příběhu hraje, ve skutečnosti už nebyla plachetnice, ale nebyla ani motorový člun. Byl to úplně odstrojený trup původně od plachetnice: „Tak nebyla to plachetnice jako taková, byla to plachetnice předělaná, bez stěžně a kýlu, s motorem,“ uvedl pro Slapyreport spolupracovník redakce šokující informaci o odmontovaném kýlu lodě.

Varující jsou i další okolnosti případu, které souvisí s otázkou, na kterou nedává odpověď policie, s alkoholem. Akce, která skončila strašnou smrtí, byla ve skutečnosti oslavou narozenin: "Probíhala tam oslava narozenin a alkohol. Nastalo předvádění na vodě, což na Slapech v poslední době není nic neobvyklého,“ osvětlil tuto část příběhu náš spolupracovník.

A toto je popis události, jak k ní v podivném útvaru bez kýlu s motorem na vodě došlo: „Převrhlo se to a zůstali jeden v kajutě a jeden pod lodí. Utopil se ten v kajutě,“ popsal náš spolupracovník pro Slapyreport, co se stalo v Županovicích.

Podle dalších slov našeho spolupracovníka začal už děsivý pří běh kolovat po místních hospodách, přičemž většina lidí považuje účastníky hororové oslavy narozenin „za neuvěřitelné debily, k jejichž jednání už není více co dodat“.

Zatímco pro jachtaře je podobná událost s plachetnicí a dokonce i s motorovým člunem při dodržení všech pravidel obtížně představitelná, pokud se původní kýlové lodi odmontuje kýl, změní technické parametry a stává se z ní zvrhák nebo nebezpečný verk.

Na našem snímku uprostřed článku je ukázka, jak vypadá původně kýlová kajutová plachetnice, když se z ní odmontuje kýl, který u této plachetnice váží300 kg na bombě.

Irena Válová

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer