Jste zde

ČT: Od pátku je na Slapském jezeře zátah na opilce, pytláky a kotvení

Od pátku se na Slapském jezeře koná zátah na opilé kapitány lodí, pytlačící rybáře a lodě kotvící v rozporu s vyhláškou. Informace o bordelu na Slapském jezeře už se donesla i k Policii, Státní plavební správě a Rybářské stráži. Na Slapech začali testovat vůdce lodí na alkohol. V reportáži ČT zazněla také informace ke smrti na jezeře minulý pátek: všichni byli opilí.

Podle zpráv, jak přicházejí ze Slapského jezera, Policie, Státní plavební správa a Rybářská stráž kontroluje všude a všechny, a to až do pozdních nočních hodin. Ke kontrole zastavují i plachetnice jedoucí pouze na motor. Policisté kontrolují nejen doklady vůdců lodí, ale také doklady o technické způsobilosti a tak jako řidičům na silnici dávají vůdců, plavidel na vodní cestě dýchnout, zda nepili alkohol.

Podle informace České televize Rybářská stráž chytila jednoho pytláka, který ovšem utekl, takže mu pouze zabavili náčiní, které nechal na místě. Státní plavební správa chytila několik houseboatů na kotvišti, kde neměly co dělat. V nočních hodinách pak policie například chytila jednu osobu řítící se po jezeře na neosvětleném gumáku s dvěma promile alkoholu v krvi. 

V reportáži se redaktor rovněž vrátil ke smrti osoby v převráceném trupu od plachetnice na Slapském jezeře minulý pátek. Podle informace ČT byly všechny čtyři osoby v převráceném trupu pod vlivem alkoholu. O případu opakovaně informujeme zde i zde.

Jedna z aktuálních reportáží z právě probíhajících kontrol na Slapech je zde.

-ire-

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer