Jste zde

Akce Lodě na vodě: Jsme nadšeni! Jděte tam!

Slapyreportu se zastesklo po vodě a lodích. Po dvou letech se proto znovu vydal na právě dnes zahájenou akci Lodě na vodě. Pro pravidelné čtenáře Slapyreportu bude hodnocení akce šokující: Po návratu z natáčení filmu o Barcelona World Race a  pobytu v barcelonském přístavu Port Vell jsme pražskou náplavkou nadšeni! Navíc, Dvouhlavé tele stále žije.

Co více k tomu dodat? Jděte tam. Jděte se seznámit s loděmi, podívat se na ně, dokonce si některé vyzkoušet. Zahoďte obavy, předsudky a vyražte. Zajděte se poučit, informovat, prohlížet, pozorovat. A když vás nezaujmou lodě, uvidíte auta, protože partnerem výstavy je Mercedes. Když vás nebudou bavit auta, jděte na motorky a když ne motorky, jsou tam vrtulníky! Nezaberou-li vrtulníky, roztočte kormidelní kolo a zapište se u pana Zindulky na přednášku, kurs nebo rovnou na charter! Je-li to stále málo speciální, prohlédněte si závodní speciál T-Boat a zapište své děti do kurzů jachtingu! A nezapomeňte prozkoumat plachetnice pana ing. Myslíka, protože za to tentokrát expozice stojí a ten T-Boat 830 je fakt bomba.

Vydejte se na cestu. Třeba po holandských kanálech a nebo na Orlík. A pokud vás nebaví plachty, tak jsou na smíchovské straně motorové jachty.Rozhodněte se a jeďte! Čas na akci máte až do neděle.

Nestačí vám to? Kontaktuje přítomný Plavební úřad - Státní plavební správu, Ředitelství vodních cest nebo dokonce samotné Ministerstvo dopravy! Ti všichni tam opravdu jsou. Můžete si samozřejmě i stěžovat. U stánku Úřadu Městské části Praha 2.

A bazény, a stany, a oblečení, hrníčky, bezlepkové potraviny, speciální jerky potraviny, italská vína, dům na vodě, skůtry, boty, přehlídka lodí, přehlídka charterových kapitánů, se kterými se můžete vydat do Řecka, Chorvatska, Itálie, ukázka stavby lodí firmy Konakl, ukázka vodního póla, ukázka jachtingu, ukázka první pomoci, kanoe, mola, klobása, točená limonáda a posezení u Vltavy. A smozřejmě Dvouhlavé tele! Je tam zas! Disciplína, o které jsme psali, jejíž název si nedokážeme zapamatovat a které stále nemůžeme přijít na jméno, ale ona nejen žije, ale má se skvěle, jak ukazuje naše úvodní fotografie. Nakonec Petr Stříbrný nafotil úplně všechno.

To všechno tam opravdu je a úplně nejlepší je sejít se na náplavce a vidět a prožít to všechno ještě s někým dalším. My jsme nakonec na pražské náplavce na akci Lodě na vodě strávili čtyři hodiny slunečného čtvrtečního odpoledne a jako bonus jsme potkali zástupce pořadatele akce Lodě na vodě a místopředsedu Asociace lodního průmyslu Vladimíra Tomana a vyfotografovali se s lodními motory.


Seděli jsme na břehu Vltavy, dívali se jen tak na slovo MEJDAN a byli jsme nadšeni, co všechno lze vidět a prožít na jednom místě. Že nemusíme jet sedm stanic autobusem z jednoho konce přístavu na druhý kvůli čtyřmetrovým canting keelům, jako když jsme  je natáčeli na  Barcelona World Race v Port Vell v Barceloně. Že nemusíme ujít tři kilometry kolem tisíců lodí kvůli záběru na  IMOCA 60 jako v jachetním klubu Ocean Masters v Barceloně. Že se nemusíme zapisovat do školy klasické navigace a docházet do oceánského institutu - jako v Barceloně, kde ještě nemají kormidelní kola štěstí. Že kdybychom se chtěli svést na plachetnici, tak se tam s námi nevejde dalších devadesát lidí - jako se vejde na mořský katamarán Orsom v Barceloně. Že něco tak roztomilého, pozoruhodného a podivuhodného jako jsou Lodě na vodě existuje jen v Praze na náplavce. 

Irena Válová

 

 

 

 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer